Treść strony

SSAKI PARZYSTOKOPYTNE

W październiku 2013 r., przeprowadzono 2-godzinne warsztaty „Ssaki przystokopytne”, które odbyły się w ramach cyklu zajęć „Sekrety ssaków”. Zajęcia były skierowane do uczniów 2 klas Szkół Podstawowych z Gmin: Słońsk, Krzeszyce, Kostrzyn nad Odrą, Górzyca, Witnica.

Pierwsza część zajęć odbywała się w sali ćwiczeń i składała się z dwóch części. Pierwszą z nich była prezentacja, podczas której dzieci mogły zapoznać się z ogólną budową, przystosowaniem do środowiska oraz biologią wybranych gatunków ssaków parzystokopytnych tj. sarny, jelenia i dzika.

Podczas drugiej części uczniowie rozwiązywali karty pracy związane z omawianymi gatunkami ssaków parzystokopytnych. Zadania polegały na dopasowywaniu różnych pojęć do sylwetek dzika, sarny i jelenia oraz wykonaniu z plasteliny sylwetki dzika wraz z jego elementami budowy.

Część terenowa zajęć odbywała się na terenie Polderu Północnego – Witnica.

Uczestnicy otrzymywali zdjęcia przedstawiające tropy omawianych gatunków ssaków. Korzystając ze zdjęć musieli odnaleźć tropy w ternie, jak również ślady działalności tych ssaków np. miejsca żerowania lub odpoczynku. Ostatnim zadaniem było rozpoznawanie rośli, którymi żywią się wybrane ssaki parzystokopytne. (A.J.)

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2577418
osobą na stronie