Treść strony

  • Uczestnicy wycieczki z okazji Zimowego Ptakoliczenia 2017...

ZIMOWE PTAKOLICZNIE 2017 R. - RELACJA

Podobnie jak w ubiegłych latach, w ostatni weekend stycznia, odbyła się ogólnopolska akcja Zimowego Ptakoliczenia. Głównym organizatorem jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Park Narodowy „Ujście Warty” włączył się do akcji po raz siódmy, organizując dla osób zainteresowanych ptasimi zwyczajami, bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem, która odbyła się 29 stycznia w niedzielę. Łącznie z całej trasy spaceru odnotowano 37 gatunków.
  • Akcja Zimowego Ptakoliczenia, na zdjęciu widać uczestników...

ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2016 R. - RELACJA

Podobnie jak w ubiegłych latach, w ostatni weekend stycznia, odbyła się ogólnopolska akcja Zimowego Ptakoliczenia. Głównym organizatorem było Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). 

  • Zimowe Ptakoliczenie 2015 (fot. M.L.)

ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2014 R. - RELACJA

W dniach 24-25 stycznia odbyła się akcja Zimowego Ptakoliczenia. Głównym organizatorem było Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP).  Park Narodowy „Ujście Warty” włączył się do akcji po raz piąty, organizując dla osób zainteresowanych ptasimi zwyczajami, bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem, która odbyła się 25 stycznia w niedzielę.

  • Zimowe Ptakoliczenie (fot.M.L.)

ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2013 R. - RELACJA

Miłośnicy ptaków oraz sympatycy Parku Narodowego „Ujście Warty” z Kostrzyna nad Odrą i okolic, 27 stycznia wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Zimowego Ptakoliczenia. Inicjatorem oraz głównym organizatorem akcji jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP), a PN”UW” włącza się do niej od trzech lat.

  • Obserwacja ptaków (fot. Michał Leszczyński)

ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2012 R. - RELACJA

W niedzielę, 29 stycznia 2012, pomimo mrozu i wczesnej pory (10.00) niewielka grupa miłośników przyrody stawiła się, by policzyć ptaki zimujące w okolicy Warnik i Dąbroszyna, w ramach ogólnopolskiej akcji Zimowego Ptakoliczenia.

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 3151565
osobą na stronie