Treść strony

Zawody wędkarskie

2 lipca 2016 r., na Wysokim Napięciu odbyły się zawody wędkarskie - spinningowe, organizowane przez Park Narodowy „Ujście Warty”. W zawodach wzięło udział 27 osób,które reprezentowały 9 drużyn. Większość zespołów stanowiły Koła Wędkarskie: Koło PZW nr 1 w Kostrzynie nad Odrą, Koło PZW nr 2 w Kostrzynie nad Odrą, Koło PZW nr 3 w Kostrzynie nad Odrą, Koło PZW nr 1 w Słońsku, Koło PZW nr 2 ”Okoń” w Słońsku, Koło PZW Górzyca, Koło PZW Witnica. Ponadto w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie oraz Ministerstwa z Brandenburgii.

Nad konkursem czuwało 3 sędziów oraz jeden sędzia główny – pracownicy Parku Narodowego „Ujście Warty”. Oczywiście obowiązywał sporządzony wcześniej regulamin zawodów oraz Zarządzenie Dyrektora Parku w sprawie połowu ryb.

Podczas spotkania dało się odczuć „ducha” rywalizacji. Konkurencja dotyczyła trzech kategorii: indywidualnej, drużynowej oraz największej ryby. Każdy uczestnik za złowioną rybę otrzymywał od Sędziego punkty za jej długość oraz ciężar. O wyniku decydowała sumaryczna liczba punktów.

Gatunkami, które złowiły się podczas zawodów były okoń i szczupak. Zawodnicy wyciągnęli z wody również pozawymiarowego bolenia.

Największa rybę – szczupaka o ciężarze 1585 g i długości 62 cm złowił Pan Sławomir Dybka z Koła PZW nr 3 w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki złowieniu drugiego szczupaka o zbliżonych wymiarach, zdobył I miejsce w kategorii indywidualnej, tym samym dostarczając najwyższa liczbę punktów dla drużyny. Koło PZW nr 1 w Kostrzynie nad Odrą, które zajęło I miejsce w kategorii drużynowej.

Drugie miejsce w kategorii indywidualnej zdobył Pan Jacek Pieczonka z Koła PZW nr 2 „Okoń” w Słońsku. Koło „Okoń” zdobyło II miejsce w kategorii drużynowej.

Podium osiągnęło również Koło PZW nr 1 w Witnicy, którego reprezentantem był Pan Grzegorz Martyniuk – zdobywca III miejsca w kategorii indywidualnej.

Po części terenowej zawodów, w siedzibie Parku Narodowego „Ujście Warty” w Chyrzynie, studenci Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej przedstawili wynik projektu „Karma wraca”. Projekt ten został zlecony studentom przez Park Narodowy „Ujście Warty”. Dotykał on problemu zaśmiecania Parku.

Wręczenie pucharów oraz nagród (spinningi, podbieraki, kołowrotki) odbyło się pod wiatą w Chyrzynie. Każdy z uczestników otrzymał również dyplom za udział w zawodach oraz drobne upominki od Parku.

Zawody zakończyły się gorącym poczęstunkiem, przy którym nie zabrakło ciekawych dyskusji.

Wszystkim wędkarzom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

  • autor: Agata Jirak-Leszczyńska

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2437093
osobą na stronie