Treść strony

Polskie Parki Narodowe - 2014 r.

         W dniach od 19.11.2014 r. do 12.12.2014 r. odbyły się 2-godzinne warsztaty pt. „Polskie Parki Narodowe”. Zajęcia były skierowane do uczniów 3 klas gimnazjów z gmin: Słońsk, Krzeszyce, Kostrzyn nad Odrą, Górzyca, Witnica.

Celem zajęć było omówienie wszystkich 23 polskich parków narodowych ze szczególnym uwzględnieniem ich rozmieszczenia w Polsce, opisu logo, ale także ich topografii, geologii, florze i faunie oraz podkreślenia ich roli w ochronie przyrody.

Podczas pierwszej godziny zajęć prowadząca przybliżyła ogólne wiadomości o polskich parkach narodowych na prelekcji. Nie zabrakło na niej zdjęć przedstawiających typowe krajobrazy i gatunki zwierząt, roślin czy też elementy przyrody nieożywionej charakterystycznych dla danego Parku. Zdjęcia zostały w większości przekazane przez pracowników innych parków.          

            Podczas drugiej części zajęć gimnazjaliści, korzystając z atlasów geograficznych, map i folderów wybranych parków, rozwiązywali zadania z karty pracy. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach rozwiązując zadania m.in. dotyczące rozmieszczenia parków narodowych w Polsce – zaznaczali poszczególne Parki na mapie Polski. Uzupełniali logo polskich parków narodowych, pracowali z mapą Pienińskiego Parku Narodowego, Słowińskiego Parku Narodowego oraz rozwiązywali zadania z karty pracy na podstawie folderu Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na koniec zajęć zadaniem uczniów było rozwiązanie krzyżówki o parkach, której hasłem była miłosna górska, będąca aktualnie wspólnym logo wszystkich polskich parków narodowych. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymywali nagrody w postaci folderów, zakładek do książek czy naklejek z miłosną górską.

  • Warsztaty pt. "Polskie Parki Narodowe" (fot. M.M-O)
  • Warsztaty pt. "Polskie Parki Narodowe" (fot. M.M-O)
  • Warsztaty pt. "Polskie Parki Narodowe" (fot. M.M-O)

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2577426
osobą na stronie