Treść strony

Muzeum jeszcze nie skończone a już przyciąga wycieczki

Po 5 miesiącach od rozpoczęcia budowy Ośrodka Muzealno – Edukacyjnego, wyłoniła się jego ostateczna sylwetka. Dwie, niezależne pod względem funkcjonalnym części, połączy wkrótce szklany dach – będący symbolem rzeki Warty, płynącej pomiędzy dwiema częściami Parku – Polderem Północnym oraz południowymi obszarami  zalewowymi.

Również, wewnątrz gmachu muzeum, wyrysowuje się ostateczny układ pomieszczeń. Pusta jak dotąd przestrzeń części wystawienniczej, podzielona została ściankami na poszczególne sale, a na klejonej, drewnianej konstrukcji, pojawił się dach.  W maju rozpoczęto także prace konstrukcyjne przy imponujących rozmiarów akwarium, na zewnątrz zaś – budowę muszli odsłuchowej – będącej wzmacniaczem dźwięków przyrody dochodzących z pobliskiej otuliny parku.

Pomimo faktu, iż po sławetnym, podziemnym basenie przeciwpożarowym, poza dwoma  przyłączami do czerpania wody przez jednostki straży pożarnej, na powierzchni ziemi nie pozostało ani śladu, to na zawsze wpisał się on już do historii obiektu. Już na dwa lata przed planowanym otwarciem muzeum, stał się celem wycieczek szkolnych dzieci ze szkoły w Słońsku. Świadczyć to może o rosnącym zainteresowaniu społeczności lokalnej powstającym obiektem, a także – z powodu odkrywki – o fakcie, iż ośrodek zaczął spełniać swoją edukacyjną funkcję jeszcze przed jego otwarciem.

  • autor: Adam Rzemieniecki

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2766753
osobą na stronie