Treść strony

Wieści z Muzeum

Wydawać by się mogło, że prace nad Ośrodkiem Muzealno-Edukacyjnym w Słońsku znacznie przyhamowały. Nic bardziej mylnego. Na budowie kończymy usuwanie ostatnich wad i usterek, a w zaciszu swoich biur pracujemy nad wystrojem i scenariuszami wystaw.

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale przy wyborze mebli do strefy wypoczynkowej nie mogliśmy postąpić inaczej. Dzięki temu, że wszyscy podobnie wyobrażamy sobie wygląd kawiarni, sprawnie dobraliśmy stoliki i fotele. Jesteśmy pewni, że odwiedzającym Muzeum też przypadną do gustu.

Wiele czasu poświęcamy na aplikacje, które pojawią się w poszczególnych salach. W bardzo przystępny sposób przedstawimy w nich najważniejsze zagadnienia związane z przyrodą Parku Narodowego „Ujście Warty”. Jednym z takich tematów jest ptasia migracja.

W sali Ptakom podobni uwagę zwiedzających od razu przyciągnie wysoki na 2 metry podświetlony walec. Zaprezentujemy na nim mapę wędrówek kilkunastu prawdziwych ptasich herosów.  Czy nieprawdopodobna wydaje się coroczna migracja z północnej Europy na Antarktydę? Dla rybitwy popielatej to nic nadzwyczajnego. Możliwe jest, że ptak ważący tyle co kostka czekolady, pokonuje trasę liczącą 2 tysiące kilometrów? Oczywiście. Mysikrólik jest tego najlepszym przykładem.

Równie intrygującym wątkiem jest orientowanie się ptaków w przestrzeni. W interaktywnej aplikacji wyjaśnimy jak to się dzieje, że ptaki prawie nigdy się nie gubią.

Wiosenna aura sprawia, że coraz więcej ptaków powraca z zimowisk. Zachęcamy do obserwowania fenonemu wędrówek podczas przebywania na świeżym powietrzu. A po otwarciu Muzeum zapraszamy do poszerzenia wiedzy o migracjach w pierzastym świecie.

  • autor: Hanna Mierzwa, data: 2020-03-17
  • Logo Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polskiej i...

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2877935
osobą na stronie