Treść strony

Wieści z Muzeum

Wiosenna pogoda sprawia, że teren wokół Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego nabiera zielonych odcieni. Z dnia na dzień rośliny rozwijają się coraz intensywniej. Jeszcze tylko parę dni i każde drzewko, krzew i bylina wystroją się w pełny garnitur liści.

Mimo utrudnień, z którymi wszyscy ostatnio się zmagamy, nasza praca wciąż idzie do przodu. W zeszłym miesiącu na terenie Parku pracowała ekipa filmowa. Sprzyjająca aura pozwoliła filmowcom na doskonałe uchwycenie wczesnowiosennego krajobrazu „Ujścia Warty”. Nagrania będą wykorzystane m. in. w wirtualnym rejsie łodzią i krótkim filmie, który będzie witał zwiedzających.

Cały czas toczą się prace dotyczące treści w aplikacjach i grafik na ścianach. Powstają także eksponaty do dioram. Jednym z nich są modele bobrów, które będzie można obejrzeć po wyjściu z sali Rzeka. Jednak dostrzeżenie ich nie będzie wcale takie proste. Diorama z żeremiem i bobrzą rodzinką zostanie odgrodzona od odwiedzających szybami. Znajdą się na nich nadruki trzcin oraz krzewów. Dzięki temu zwiedzający odniosą wrażenie, że podpatrują bobry w ich naturalnym środowisku.

Warto pamiętać, że działalność tych największych europejskich gryzoni jest bardzo korzystna dla przyrody. Bobry, poprzez budowę tam, tworzą nowe siedliska dla bezkręgowców, płazów, ryb i roślin. W pełni zasłużenie nazywane są inżynierami środowiska.

  • autor: Hanna Mierzwa, data: 2020-04-17
  • Logo Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polskiej i...

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2766737
osobą na stronie