1

Profile społecznościowe

Szybkie linki

Treść strony

OGŁOSZENIA

Zajęcia "Odkrywamy tajemnice wody" w Przedszkolu nr 2 w Kostrzynie nad Odrą (Fot. Jacek Juskowiak)

"Poznajemy tajemnice wody" w Przedszkolu nr 2 w Kostrzynie nad Odrą

14 lutego udaliśmy się do Przedszkola nr 2 w Kostrzynie nad Odrą aby poprowadzić zajęcia w ramach realizowanego tam programu "Odkrywamy tajemnice wody". Odkrywaliśmy do czego potrzebna jest woda, jak odróżnić wodę czystą od zanieczyszczonej i gdzie można spotkać wodę w przyrodzie.

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Kalendarium imprez na rok 2017

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium imprez organizowanych w Parku w 2017 r.

Praca Mirelli Węgrzyn, I miejsce

Wyniki konkursu platycznego Podwodne życie Parku Narodowego "Ujście Warty"

Konkurs plastyczny został ogłoszony 9.12.2016 r. Temat konkursu brzmiał: Podwodne życie Parku Narodowego "Ujście Warty". Swoje prace mogłi zgłosić uczniowie IV-VI szkół podstawowych z gmin sąsiadujących z Parkiem do 20.01.2017 r. Łącznie wpłynęło 69 prac z 7 szkół. Prace były wyjątkowo piękne i ciekawe! Komisja miała trudny orzech do zgryzienia aby wybrać te najlepsze.
Przedstawienie "Bal na mokradłach" na Światowym Dniu Mokradeł (Fot. O. Betańska)

Światowy Dzień Mokradeł 2017 r. w Parku Narodowym "Ujście Warty"

Park Narodowy „Ujście Warty” 29 stycznia, po raz szesnasty włączył się w obchody Światowego Dnia Mokradeł - święta upamiętniającego podpisanie 02 lutego 1971 roku Konwencji Ramsar tj. konwencji o obszarach wodno-błotnych mających międzynarodowe znaczenie zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego.
Uczestnicy wycieczki z okazji Zimowego Ptakoliczenia 2017 (Fot. Michał Leszczyński)

Zimowe Ptakoliczenie 2017 już za nami!

Podobnie jak w ubiegłych latach, w ostatni weekend stycznia, odbyła się ogólnopolska akcja Zimowego Ptakoliczenia. Głównym organizatorem jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Park Narodowy „Ujście Warty” włączył się do akcji po raz siódmy, organizując dla osób zainteresowanych ptasimi zwyczajami, bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem, która odbyła się 29 stycznia w niedzielę. Łącznie z całej trasy spaceru odnotowano 37 gatunków.
Wędkarze w na łowiskach w Parku (fot. Konrad Wypychowski)

Uwaga wedkarze! Zmiany w cenniku licencji na amatorski połów ryb.

W 2017 r. zostały wprowadzone zmiany w niektórych rodzajach i cenach licencji na amatorski połów ryb na wodach Parku Narodowego "Ujście Warty". Zmiany uwzględniły niektóre z potrzeb i uwag przekazywanych przez samych wędkarzy, przykładowo wprowadzono licencje 3 dniowe.

Porozumienie z PZW w Gorzowie Wlkp.

W dniu 30.12.2016r. ponownie podpisane zostało porozumienie pomiędzy Parkiem Narodowym "Ujście Warty" a Polskim Związkiem Wędkarskim w Gorzowie Wielkopolskim. Członkowie PZW, zrzeszeni w Okręgu w Gorzowie Wlkp., legitymujący się kartą wędkarską i opłaconą składką członkowską za dany rok kalendarzowy, są zwolnieni z opłat za amatorski połów ryb w Parku.

UWAGA! Utrudnienia na Polderze Północnym.

Uwaga! Nadal trwają prace budowlane, związane z realizacją projektu pt. Bagna są dobre. W zwiazku z tym mogą pojawić się czasowe utrudnienia przy korzystaniu z Polderu Północnego.
Pychówki. Jedno ze zdjęć wystawy przedstawiające Narwiański Park Narodowy (fot. P. Targoński)

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

Zapraszamy do obejrzenia części wystawy fotograficznej pt.: „Osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe  polskich parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000”.

Siedziba Parku w Chyrzynie (fot. Agnieszka Mielczarek)

Informacja dla turystów: godziny otwarcia siedziby Parku w Chyrzynie.

Przypominamy, że obecnie, siedziba Parku jest czynna wyłącznie w dni robocze w godz. 7:30-15:30. Dyżury weekendowe zostaną ponownie uruchomione wiosną (od 1 kwietnia). Wówczas, również w weekendy (w godz. 10:00-18:00) oraz w dni powszednie (15:30-18:00) będzie można wejść na wieżę widokową, skorzystać z Przyrodniczego Ogrodu Zmysłów oraz zakupić Parkowe wydawnictwa. 

Znak A1 "zakaz wejścia" przy ujściu Postomii (For. Agata Jirak-Leszczyńska)

Znak zakazu wpływania przy ujściu Postomii

Informujemy, iż pod koniec lipca 2016 r., przy ujściu Postomii do Warty (na prawym brzegu Postomii) zamontowaliśmy znak A1 „zakaz wejścia”. Znak widoczny jest m.in. z mostu kołowego w Kostrzynie nad Odrą.

Przypominamy, że na odcinku od ujścia Postomii do wysokości Wyspy Somera dozwolona jest jedynie turystyka żaglowa (łodzie o długości do 8m, bez napędu silnikowego) i kajakowa od świtu do zmierzchu w okresie od 15 lipca do 30 września (Zarządzeniem Dyrektora Parku Narodowego „Ujście Warty” w sprawie udostępniania Parku dla turystyki z dnia 25.02.2014 r.)

autor: Agata Jirak-Leszczyńska
Logo facebook.com

Park Narodowy "Ujście Warty" na facebooku!

Zapraszamy wszystkich miłośników Parku do polubienia naszej strony na Facebooku.

Postępowanie w przypadku znalezienia rannych/martwych zwierząt

Uprzejmie informujemy, że Park Narodowy "Ujście Warty" nie przyjmuje ani nie zajmuje się zabieraniem rannych zwierząt z terenów położonych poza  granicami jego obszaru. W tym celu należy skontaktować się z właściwym dla miejsca organem samorządu terytorialnego (np. z urzędem miasta bądź urzędem gminy), co wynika z  ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym  (rozdz. 2 art. 7).

Zakaz używania bezzałogowych statków powietrznych (dronów) na obszarze parku narodowego

Z uwagi na pierwsze doniesienia o nielegalnych lotach dronów nad Parkiem Narodowym "Ujście Warty" przypominamy, że na podstawie art. 124, ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze (Dz.U. 2002 Nr 130 poz. 1112)  Zabrania się wykonywania lotów statkami powietrznymi z napędem nad obszarami parków narodowych

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 1387224
osobą na stronie