1

Profile społecznościowe

Szybkie linki

Treść strony

OGŁOSZENIA

Konkurs na stanowisko specjalisty ds. ochrony przyrody

Park Narodowy "Ujście Warty" ogłasza konkurs na stanowisko specjalisty ds. ochrony przyrody (na zastępstwo). Szczegóły na BIP.

Święto Jabłka w Buckow (fot. Roman Skudynowski)

Park na Święcie Jabłka w Buckow

W dniu 16 września 2017 r. , na zaproszenie Drei Eichen z Buckow,  naszego partnera w projektach Interreg VA, Park Narodowy „Ujście Warty” wystawił stoisko z akcesoriami edukacyjnymi tj.  złów rybę i odgadnij jak się nazywa, gatunki ptaków i odtwarzane ich głosy oraz czy łatwo trafić do budki lęgowej – rzut szyszkami.

Plakat reklamujący Akcję Polska Zobacz Więcej

Rusza III edycja Akcji "Polska zobacz więcej -weekend za pół ceny"

Park Narodowy "Ujście Warty" po raz kolejny włącza się do Akcji "Polska zobacz więcej-weekend za pół ceny", która jest organizowana przez Polską Organizację Turystyczną. Szczegóły Akcji można znaleźć na stronie polskazobaczwiecej.pl

W okresie 6-8 października 2017 r., w ramach Akcji,  oferujemy bezpłatny wstęp do Przyrodniczego Ogrodu Zmysłów oraz na wieżę widokową w Chyryznie. Serdeczne zapraszamy!

Plakat reklamujący Konkurs

Konkurs pt. Produkt w Obiegu

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Ministra Środowiska pt. PRODUKT W OBIEGU. Informacje o konkursie wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym znajdują się tutaj.

Logo Lasów Państwowych

Nowy projekt dofinansowany z Funduszu Leśnego

22 sierpnia 2017 r.  Dyrektor Parku Narodowego "Ujście Warty" podpisał umowę (EZ.0290.1.25.2017) z Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych na dofinansowanie działania pt. Odtworzenie i modernizacja ścieżki przyrodniczej. Wartość umowy to 702 354,78 zł. W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące działania:

Obserwacje ornitologiczne na ścieżce "Ptasim szlakiem"

Wakacyjne spotkania w Parku

Dobra, wakacyjna informacja dla turystów indywidualnych, którzy chcieli by razem z nami poznawać tajemnice Parku Narodowego „Ujście Warty”. Począwszy do piątku 7 lipca, w każdy wakacyjny piątek otwieramy podwoje dla turystów indywidualnych. Jeśli planują Państwo wakacje w naszych okolicach, lub znajdą się tutaj bez wcześniejszego planowania....
Wycieczka rowerowa (Fot. Jacek Juskowiak)

Szuwarek na dwóch kółkach

Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Szuwarek na dwóch kółkach" (Ein Schilfmännlein auf zwei Rädern) realizowanym przez Park Narodowy „Ujście Warty” oraz Centrum Wychowania i Edukacji Środowiskowej Drei Eichen, będącego częścią Verein Naturschutzpark....
Rodzinne budowanie domków dla zapylaczy (Fot. O. Betańska)

Wielki Dzień Pszczół w Parku

W Polsce już od pięciu lat, 8 sierpnia, obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół. W tym roku przyłączyliśmy się do niego i my i w ramach naszych wakacyjnych spotkań zorganizowaliśmy warsztaty o pszczołach. Jak się okazało pszczoła miodna to nie jedyny gatunek polskich pszczół. Jest ich ponad 470!....
Zalana droga II Most - III Most w Przyborowie (Fot. O. Betańska)

Uwaga ! Niedostępna droga II Most-III Most w Przyborowie

Poziom wody w Parku się podniósł. Dzięki temu powstały przepiękne rozlewiska, na których zobaczyć można duże stada gęsi i ptaków siewkowych (czajek, batalionów, łęczaków). Zalana została jednak droga II Most - III Most w Przyborowie. W Parku.......
Plakat zapraszający do udziau w konkursie

Zaproszenie do udziału w konkursie

W imieniu Wdeckiego Parku Krajobrazowego zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym pt . Perły Polskiej Przyrody. Zachęcamy do udziału i tym samym promocji polskiej przyrody.

Logo "Bagna są dobre!"

Film "Bagna są dobre!" nagrodzony

Film „Bagna są dobre!” został uznany za najlepszy film edukacyjny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego. Jego autorami są Tomasz i Michał Ogrodowczyk z Leśnego Studia Filmowego w Bedoniu a powstał on w ramach projektu LIFE+, realizowanego w Parku we współpracy ze Stowarzyszeniem „Ptaki Polskie”. Film ten opowiada o realizacji projektu, sposobach przywrócenia Polderu Północnego dla przyrody poprzez odpowiednie gospodarowanie zasobami wodnymi oraz o funkcjach terenów podmokłych i ich niezwykłej faunie i florze. Więcej informacji możecie poczytać na stronie projektu.

Jedna z gęsi zaobrączkowanych w Parku (Fot. K. Wypychowski)

Akcja obrączkowania gęsi w Parku

Pióra to wyjątkowe twory natury. Są jednym z elementów budowy ptaków, które umożliwiają im latanie. Oczywiście podczas używania ulegają one zużyciu. Większość ptaków wymienia pióra pojedynczo (tak jak nam wymieniają się włosy). Jednak część ptaków wodnych: gęsi, kaczki...
Logo POLWET

Tematyczne mapy Parku online

.
Wizualizacja nowej wieży widokowej na Czarnowskiej Górce

Nowy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

W dniu 05.04.2017 r. dyrektor Parku Narodowego "Ujście Warty", Konrad Wypychowski, podpisał umowę z Panią Anną Miodek, zastępcą dyrektora Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych o dofinansowanie projektu "Ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk w Parku Narodowym"Ujście Warty" poprzez budowę terenowej infrastruktury edukacyjno - turystycznej".

Odznaka "Poszukiwacza nadwarciańskich skarbów"

Gra "Poszukiwacz Nadwarcianskich Skarbów" w nowej odsłonie!

Wraz z rozpoczęciem sezonu na wycieczki rowerowe zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w grze terenowej "Poszukiwacz nadwarcianskich skarbów". Aby wziąc udział w grze - pobierz kartę dostępną na naszej stronie (poniżej), wydrukuj ją i udaj się wraz z rodziną, znajomymi lub jeżeli ktoś woli - samotnie...

Siedziba Parku w Chyrzynie (fot. Agnieszka Mielczarek)

Informacja dla turystów: zmiana godzin otwarcia siedziby Parku

Informujemy, że od 1 kwietnia do 31 października 2017 r., siedziba Parku będzie czynna również w weekendy oraz w inne dni wolne od pracy, w godz. 10:00-18:00. Dodatkowo, w dni powszednie, będzie otwarta również po zakończeniu godzin urzędowania czyli od 15:30-18:00.

Znak A1 "zakaz wejścia" przy ujściu Postomii (For. Agata Jirak-Leszczyńska)

Znak zakazu wpływania przy ujściu Postomii

Informujemy, iż pod koniec lipca 2016 r., przy ujściu Postomii do Warty (na prawym brzegu Postomii) zamontowaliśmy znak A1 „zakaz wejścia”. Znak widoczny jest m.in. z mostu kołowego w Kostrzynie nad Odrą.

Przypominamy, że na odcinku od ujścia Postomii do wysokości Wyspy Somera dozwolona jest jedynie turystyka żaglowa (łodzie o długości do 8m, bez napędu silnikowego) i kajakowa od świtu do zmierzchu w okresie od 15 lipca do 30 września (Zarządzeniem Dyrektora Parku Narodowego „Ujście Warty” w sprawie udostępniania Parku dla turystyki z dnia 25.02.2014 r.)

autor: Agata Jirak-Leszczyńska

Park Narodowy "Ujście Warty" na facebooku!

Zapraszamy wszystkich miłośników Parku do polubienia naszej strony na Facebooku.

Postępowanie w przypadku znalezienia rannych/martwych zwierząt

Uprzejmie informujemy, że Park Narodowy "Ujście Warty" nie przyjmuje ani nie zajmuje się zabieraniem rannych zwierząt z terenów położonych poza  granicami jego obszaru. W tym celu należy skontaktować się z właściwym dla miejsca organem samorządu terytorialnego (np. z urzędem miasta bądź urzędem gminy), co wynika z  ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym  (rozdz. 2 art. 7).

Zakaz używania bezzałogowych statków powietrznych (dronów) na obszarze parku narodowego

Z uwagi na pierwsze doniesienia o nielegalnych lotach dronów nad Parkiem Narodowym "Ujście Warty" przypominamy, że na podstawie art. 124, ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze (Dz.U. 2002 Nr 130 poz. 1112)  Zabrania się wykonywania lotów statkami powietrznymi z napędem nad obszarami parków narodowych

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 1501694
osobą na stronie