Treść strony

ŚWIATOWY DZIEŃ MOKRADEŁ

  • Logo Ramsar

„Pamiętajmy o mokradłach ...„ czyli dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł?

Od dosyć dawna, na całym świecie zanikają bezpowrotnie lub ulegają degradacji tereny podmokłe takie jak bagna, torfowiska, strumienie, a nawet rzeki. Powoduje to nie tylko zanik całych ekosystemów wraz z zamieszkującymi je roślinami i zwierzętami, ale również przyczynia się do zaburzeń w gospodarce wodnej całych regionów. Bardzo namacalnym efektem tego jest m.in. zmniejszanie się zasobów wody pitnej czy wzrost zagrożenia powodziowego.

  • Światowy Dzień Mokradeł w PN "Ujście Warty" (Fot. O...

Relacja ze Światowego Dnia Mokradeł 2019 r.

W ostatnią niedzielę już po raz dziewiętnasty świętowaliśmy Światowy Dzień Mokradeł. Jest to wydarzenie międzynarodowe, obchodzone 2. lutego lub - tak jak w Parku Narodowym...
  • Przedstawienie "Bal na mokradłach" na Światowym Dniu...

Światowy Dzień Mokradeł - jak było w 2017 r. ?

Park Narodowy „Ujście Warty” 29 stycznia, po raz szesnasty włączył się w obchody Światowego Dnia Mokradeł - święta upamiętniającego podpisanie 02 lutego 1971 roku Konwencji Ramsar tj. konwencji o obszarach wodno-błotnych mających międzynarodowe znaczenie zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego.
  • Sala dydaktyczna w Chyryznie

Światowy Dzień Mokradeł - jak było w 2016 r.?

Park Narodowy „Ujście Warty” 07 lutego, 15 raz włączył się w obchody Światowego Dnia Mokradeł - święta upamiętniającego podpisanie 02 lutego 1971 roku Konwencji Ramsar tj. konwencji o obszarach wodno-błotnych mających międzynarodowe znaczenie zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego

  • Występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 im...

Światowy Dzień Mokradeł - jak było w 2015 r.?

Park Narodowy „Ujście Warty” od wielu lat włącza się w obchody Światowego Dnia Mokradeł. W tym roku święto odbyło się 01 lutego 2015 r., w siedzibie Parku Narodowego „Ujście Warty” w Chyrzynie.

  • Występ dzieci z Przedszkola nr 2 w Kostrzynie nad Odrą...

Światowy Dzień Mokradeł - jak było w 2014 r.?

02 lutego 2014 r., w siedzibie Parku Narodowego „Ujście Warty” w Chyrzynie, obchodzono Światowy Dzień Mokradeł, upamiętniający ustanowienie Konwencji Ramsar. Co roku, Sekretariat Ramsar ustanawia temat Święta Mokradeł. W tym roku impreza obchodzona była pod hasłem „ Mokradła i Rolnictwo: Partnerstwo dla wzrostu”.

  • Oficjalny plakat tegorocznego Światowego Dnia Mokradeł

Światowy Dzień Mokradeł - jak było w 2013 r.?

03 lutego 2013 r. w Chyrzynie, już po raz 13, był obchodzony Światowy Dzień Mokradeł. Do siedziby Parku licznie przyjechali mieszkańcy okolicznych miast i wsi, by skorzystać z przygotowanego na ten dzień programu. Jedną z głównym atrakcji imprezy były występy przedszkolaków pt. „Kochajmy ptaki”. Inscenizacja wykonana została przez grupę „Pszczółki” z Przedszkola nr 4 w Kostrzynie nad Odrą. Dzieci zostały przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni Pani Magdaleny Dudziak.

  • -

Światowy Dzień Mokradeł - jak było w 2012 r.?

Park Narodowy „Ujście Warty”, jako jedno z 13 najcenniejszych mokradeł w Polsce, jest objęty międzynarodową ochroną w ramach Konwencji Ramsar. Z tego powodu, już po raz 12, w Chyrzynie, obchodzony był Światowy Dzień Mokradeł. Impreza ta weszła już na stałe do kalendarium Parkowych imprez. Tegoroczny temat obchodów to „Turystyka na mokradłach”.

 

  • Rysunek Piotra Kułaka z wystawy Mokradła w krzywym...

Światowy Dzień Mokradeł - Jak było w 2011 r.?

30 stycznia 2011, w Chyrzynie, już po raz 11 był obchodzony Światowy Dzień Mokradeł. Tym razem okazją do świętowania była 40 rocznica podpisania Konwencji Ramsar. Główne atrakcje tegorocznych obchodów:
„Mokradła okiem przedszkolaka”
– inscenizacja w wykonaniu dzieci z przedszkola nr 2 im. Kostrzyńskich;
„Ptaki mokradeł - bajkowa tajemnica na wyciągnięcie ręki”...

Światowy Dzień Mokradeł - jak było w 2010 r.?

Obchody Światowego Dnia Mokradeł – 7 lutego 2010r.

7 lutego, w siedzibie Parku w Chyrzynie, zorganizowano dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Mokradeł. Tegoroczna impreza obchodzona była pod hasłem: „Troszcząc się o mokradła, dbamy o klimat”. W trakcie imprezy uczestnicy mieli okazję podziwiać diaporamę o Parku przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Marka Kosińskiego i Olimpiusza Wenhrynowicza. Otworzono również wystawę humorystycznych rysunków Piotra Kułaka pt. Mokradła w krzywym zwierciadle”.

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 3151915
osobą na stronie