Treść strony

  • Rysunek Piotra Kułaka z wystawy Mokradła w krzywym...

Światowy Dzień Mokradeł - jak było w 2010 r.?

Obchody Światowego Dnia Mokradeł – 7 lutego 2010r.

7 lutego, w siedzibie Parku w Chyrzynie, zorganizowano dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Mokradeł. Tegoroczna impreza obchodzona była pod hasłem: „Troszcząc się o mokradła, dbamy o klimat”. W trakcie imprezy uczestnicy mieli okazję podziwiać diaporamę o Parku przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Marka Kosińskiego i Olimpiusza Wernhrynowicza. Otworzono również wystawę humorystycznych rysunków Piotra Kułaka pt. Mokradła w krzywym zwierciadle”.
Wielu przybyłych gości (głównie dzieci i ich rodzice) niecierpliwie czekało na finał konkursu pt. „Ptasia Moda”. Konkurs, skierowany był do uczniów szkół podstawowych i polegał z jednej strony na przygotowaniu, wspólnie z rodzicami, ptasiego stroju, z drugiej zaś na zaprezentowanie wybranego przez siebie ptaka w formie wierszyka, rymowanki lub piosenki.
Zwycięzcą konkursu okazała się Marta Koper z SP nr 1 w Słubicach, która zaprezentowała „łabędzia krzykliwego”. II miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła (i również wyśpiewała!) Malwina Głuszko z SP 4 w Kostrzynie nad Odrą, która była przebrana na samicę krzyżówki, III miejsce z kolei zajęła Laura Szwagrzak z SP nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.
Po rozstrzygnięciu konkursu i rozdaniu nagród, uczestnicy pojechali na wycieczkę do Parku.
 

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2577332
osobą na stronie