Treść strony

Ścieżka przyrodnicza „Olszynki” otwarta

 

Z przyjemnością informujemy, że dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy z Funduszu Leśnego, udało się odnowić drewniane kładki i pozostałą infrastrukturę ścieżki przyrodniczej „Olszynki”.

Oprócz samych kładek drewnianych, o łącznej długości 777 m, turyści mogą skorzystać z 2 nowych wiat turystycznych; wzdłuż ścieżki pojawiły się też nowe tablice edukacyjne. Parking przy wieży widokowej został na nowo ogrodzony. Niestety, z powodu bardzo wysokiego poziomu wód gruntowych, nie można było utwardzić grobli łączącej drewniane kładki. Ścieżka jest więc dostępna dla pieszych, ale polecamy zwiedzać ją w nieprzemakalnych butach. Mamy nadzieję, że jej walory przyrodnicze zrekompensują utrudnienia terenowe. Dalsze prace związane z modernizacją ścieżki są zaplanowane na drugą  połowę 2018 r.

Niestety, również ze względu na wysoki poziom wody, jak również zły stan drogi gminnej – tzw. Kamieńskiej Grobli, prowadzącej z Kamienia Małego w kierunku Warty, dojazd do ścieżki samochodem osobowym jest obecnie bardzo utrudniony. Polecamy zostawić samochody w Kamieniu Małym (przy przystanku PKP), a do ścieżki dojść pieszo.

 

 

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 1732006
osobą na stronie