Treść strony

Konkurs "Polskie Parki Narodowe"

11.04.2018 r. w Sali Europejskiego Centrum Spotkań Seniorów i Osób Niepełnosprawnych („Kręgielnia”) w Kostrzynie nad Odrą odbyła się I edycja konkursu „Polskie Parki Narodowe”. Jest on połączeniem dwóch konkursów o podobnej tematyce organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sulęcinie i Szkołę Podstawową nr 4 w Kostrzynie nad Odrą.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe zespoły uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z Górzycy, Krzeszyc, Kostrzyna nad Odrą (SP nr 2 i SP nr 4), Golic, Słubic (SP nr 1, SP nr 3), Sulęcina (SP nr 1, SP nr 2) oraz Czarnowa. 10 zespołów musiało zmierzyć się z testem i zadaniami praktycznymi o Polskich Parkach Narodowych. Liczyła się zarówno znajomość najważniejszych elementów przyrodniczych jak i historycznych oraz kulturowych parków, ich lokalizacja na mapie oraz logo. Jednym z zadań było też rozpoznawanie gatunków ptaków występujących w Parku Narodowym „Ujście Warty”.

Najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Golicach w składzie:  Karolina Smolińska , Jakub Staszak, Oliwier Karczewski. Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Górzycy czyli Maja Komisarek, Dominik Danicki, Eryk Bańka. Zaś trzecie miejsce na podium wywalczyli Hanna Samelska, Robert Matkowski i Izabella Matusiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach.

Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu i zapraszamy za rok!

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 1732056
osobą na stronie