Treść strony

Odtworzenie i modernizacja ścieżki przyrodniczej. Etap 2.

Z przyjemnością informujemy, że trwają rozpoczęte w ubiegłych latach prace związane z odtworzeniem i modernizacją ścieżki przyrodniczej "Olszynki". W ubiegłym roku udało się wykonać m.in. drewniane kładki, wiaty oraz postawić nowe tablice edukacyjne. Tegoroczne prace, również dofinansowane ze środków Funduszu Leśnego, obejmują dwa działania:

1. Remont wieży widokowej przy ścieżce "Olszynki".

2. Utwardzenie nawierzchni grobli (szlaku pieszego) na ścieżce przyrodniczej "Olszynki".

Remont wieży został już zakończony, obecnie trwają prace budowlane na grobli, znajdującej się na leśnym odcinku ścieżki. Ze środków własnych Parku Narodowego "Ujście Warty" (poza projektem) został wyremontowany również mostek prowadzący z Kamieńskiej Grobli w głąb ścieżki. Sama ścieżka zostanie nieco przedłużona i wzbogacona o dodatkowy przystanek edukacyjny.

Mamy nadzieje, że ta jedyna w Parku leśna ścieżka edukacyjna, w nowej osłonie, będzie już niedługo cieszyć mieszkańców i turystów. 

Projekt pt. Odtworzenie i modernizacja ścieżki przyrodniczej. Etap 2. jest realizowany zgodnie z umową na dofinansowanie nr EZ.0290.1.24.2018, która została zawarta 10 sierpnia 2018 r. pomiędzy Parkiem Narodowym "Ujście Warty" a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych.

 

  • Wieża "Olszynki" po remoncie (fot. Jacek Juskowiak)
  • Prace budowlane na grobli (fot. Jacek Juskowiak)

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2662718
osobą na stronie