Treść strony

Konkurs Ornitologiczny rozstrzygnięty!

W ostatnią środę – 14.11.2018 r., najstarsi uczniowie szkół podstawowych rywalizowali o tytuł Młodego Ornitologa 2018 roku. Była to X – jubileuszowa edycja Konkursu Ornitologicznego „Ptaki Parku Narodowego „Ujście Warty”. Konkurs tak jak w ubiegłym roku został objęty patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty zaś patronat medialny objął Magazyn Przyrodniczy "Salamandra".

W konkursie wzięło udział 153 uczniów z 17 szkół z dawnego województwa gorzowskiego. Do II etapu zakwalifikowało się po dwóch uczniów z każdej szkoły. 34 finalistów mierzyło się z testem wiedzy i siedmioma zadaniami praktycznymi w kostrzyńskiej „Kręgielni”. Musieli się oni wykazać m.in. umiejętnością rozpoznawania gatunków ze zdjęcia, głosów ptaków czy znajomością diety wybranych gatunków. Choć zadania do łatwych nie należały, nie udało nam się zagiąć uczestników. Wyniki były bardzo dobre a najlepsi okazali się:

Antonina Taszarek ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu, która zajęła I miejsce i otrzymała tytuł Młodego Ornitologa 2018 roku

Fabian Gera ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie nad Odrą - laureat II miejsca

oraz Weronika Szczepańska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie nad Odrą, którza zajęłą III miejsce na podium.

Wszystkim finalistom gratulujemy, nauczycielom dziękujemy za czas poświęcony na przygotowania uczniów. Zapraszamy ponownie za rok!

  • autor: Olga Betańska
  • Finaliści Konkursu Ornitologicznego (Fot. A. Flesch)
  • Finaliści Konkursu Ornitologicznego (Fot. A. Flesch)
  • Słodki poczęstunek na X edycji Konkursu Ornitologicznego...

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2662668
osobą na stronie