Treść strony

Park ponownie udostępniony dla turystów

Od dnia 20 kwietnia 2020 r. Park Narodowy „Ujście Warty” jest ponownie udostępniony dla turystów. Udostępnione zostają szlaki i ścieżki przyrodnicze.

Nadal zamknięte są:

  • plac edukacyjno-sprawnościowy na Górce Czarnowskiej.
  • ośrodek edukacyjny Parku w Chyrzynie,

Są to miejsca, gdzie może dochodzić do gromadzenia się turystów, w szczególności rodzin z dziećmi.

Pozostała infrastruktura jest dostępna ale nie jest dezynfekowana! Dlatego zalecamy, w miarę możliwości, unikanie dotykania poręczy, stołów, elementów czatowni itp.

Odwołane są wszystkie imprezy edukacyjno – turystyczne m.in. zajęcia edukacyjne, warsztaty, wycieczki.

Terminy udostępnienia łowisk do celów amatorskiego połowu ryb pozostają bez zmian. Prosimy wędkarzy o odłożenie zakupu licencji na nieudostępnione jeszcze łowiska na późniejszy termin.

Ograniczona jest też bezpośrednia obsługa interesantów dyrekcji Parku w Chyrzynie. Wszystkie sprawy są załatwiane za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), poczty tradycyjnej, za pośrednictwem ePUAP oraz telefonicznie (szczegóły w informacji o zmianie organizacji pracy).

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. W szczególności pamiętajmy o zachowaniu przynajmniej 2 metrowych odstępów między osobami oraz zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych np. parkingi, wieże widokowe. Jednocześnie prosimy o nie pozostawianie w Parku zużytych rękawiczek, maseczek i innych środków ochrony przed koronawirusem. Może być to zagrożenie zarówno dla innych turystów oraz pracowników Parku a także dla przyrody.

W trosce o Państwa zdrowie i życie uprzejmie prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie.

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2837575
osobą na stronie