Treść strony

Platforma coraz bliżej

Z przyjemnością informujemy, że 6 lipca rusza budowa nowej platformy widokowej przy ścieżce „Ptasim szlakiem”. Budowę dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Całkowity koszt budowy to 158,301,00 zł a dofinansowanie z Funduszu wyniesie 64 858,00 zł.  2 lipca Dyrektor Parku  Narodowego „Ujście Warty” i Prezes Zarządu Funduszu podpisali umowę dotacji.

Nowa platforma ma mieć mocniejsza konstrukcję niż dotychczasowa. Być bardziej odporna na działanie wody, lodu i … bobrów. Pod  platformą będzie miejsce odpoczynkowe i stojaki na rowery. Całość ma wyglądem nawiązywać do budownictwa szachulcowego. Na platformie zostaną umieszczone w późniejszym czasie nowe tablice z rysunkami ptaków. Ułatwią one rozpoznawanie skrzydlatych mieszkańców okolic ścieżki.

Oczywiście sama budowa to pewne niedogodności dla turystów. Tym bardziej, że właśnie rozpoczęły się wakacje. Ktoś mógłby zapytać dlaczego akurat teraz prowadzimy taką inwestycję? Przede wszystkim w trosce o ptaki. Koniec sezonu lęgowego to najlepszy czas na takie działania. Przy ścieżce „Ptasim szlakiem” widać więcej krów niż ptaków. Ścieżka „Ptasim szlakiem” nie będzie zamknięta na czas budowy ale można się spodziewać ruchu pojazdów. Oczywiście prosimy nie wchodzić na oznakowany teren budowy. Liczymy na zrozumienie. Już niedługo będzie można podziwiać przyrodę Parku z wysokości.  

  • Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej...

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2837697
osobą na stronie